Informacje Wydziału Szkolenia

Główne kierunki działania Wydziału Szkolenia

  1. Prowadzenie kadr różnych roczników Podokregu Racibórz .
  2. Udział reprezentacji Podokręgu w turniejach kwalifikacyjnych do Kadry Śląska organizowanych przez ŚZPN „Dzień piłkarza”, Turniej im. Wyrobka, Turniej im.Z.Oszka
  3. Organizacja lig zimowych im. Z. Oszka w różnych kategoriach wiekowych
  4. Udział w turniejach i akcjach sportowych wspólnie z Podokręgiem Rybnik ( turnieje oraz dwumecze dla poszczególnych reprezentacji).
  5. Selekcja i szkolenie zawodników uczestniczących w letnich obozach w Bielsku Białej.
  6. Organizacja kursokonferencji dla trenerów i instruktorów pracujących  z młodzieżą.
  7. Udział kadry szkoleniowej Podokręgu w kursokonferencjach organizowanych przez ŚZPN w Katowicach.
  8. Organizacja  kursów instruktorskich dla kadry szkoleniowej Podokręgów Racibórz i Rybnik
  9. Współpraca szkoleniowa z AWF Katowice i PWSZ w  Raciborzu.
  10. Pomoc w organizacji Uczniowskich Klubów Sportowych i wyposażenie ich    w sprzęt piłkarski.
  11. Weryfikacja kadry trenersko instruktorskiej.
  12. Współorganizacja turniejów:  Coca-Cola Cup, "Z podwórka na stadion", "Piłkarska kadra czeka"
  13. Obserwacja spotkań piłkarskich grup młodzieżowych Podokręgu Racibórz.
  14. Rozprowadzanie literatury fachowej dla trenerów i instruktorów.
  15. Organizacja mistrzostw SZPN reprezentacji Podokręgów

Wyniki sportowe reprezentacji  Podokręgu Racibórz:

  • II miejsce w halowym turnieju trampkarzy rocznik 1988 w Mistrzowstwach ŚZPN Podokręgów - XII 2000, trener: Marek Klobuczek
  • I miejsce w halowych Mistrzowstwach Śląska Trampkarzy Reprezentacji Podokręgów     o Puchar Prezesa ŚZPN rocznik 1990 grudzień 2002 trener: Andrzej Knura
  • II miejsce w halowych Mistrzowstwach Śląska Trampkarzy Reprezentacji Podokręgów rocznik 1992,  XII 2003, trener: Henryk Bluszcz
  • II miejsce w halowych Mistrzowstwach Śląska rocznik 1993, XII 2004, trener: Adam Bedryj
  • II miejsce w Mistrzowstwach Śląska w Bielsku Białej, rocznik 1994
  • IX 2005, trener: Marek Pikuła
  • II miejsce na Śląsku reprezentacji Podokręgu rocznika 1995 - trener Damian Sergiel
  • II miejsce w wojewódzkim turnieju w Rybniku rocznik 1998 organizowany przez ŚZPN w Katowicach trener: Piotr Sowisz

Trenerzy prowadzący Kadrę Podokręgu w kolejnych latach:

  • rocznik 1997 – trener Sebastian Sitek
  • rocznik 2000 – trener Sebastian Sitek
  • rocznik 2001 - trener Sebastian Sitek
  • rocznik 2002 – trener Błażej Sitko
  • rocznik 2003 - trener Błażej Sitko
  • rocznik 2003 -  trener Jarosław Rachwalski
  • rocznik 2004 – trener Dariusz Binek
  • rocznik 2005 – trener  Wojciech Pytlik
  • rocznik 2006– trener Andrzej Marców
  • rocznik 2007 – trener Tomasz Oszek

Prace poszczególnych reprezentacji nadzorował do roku 2014 trener koordynator Zbigniew Oszek, obecnie trener Marek Klobuczek.

Udział zawodników Podokręgu Racibórz w Reprezentacjach Śląska:

  • rocznik 1986: Przemysław Lukoszek, Mirosław Pniewski, Mateusz Młot - wszyscy Unia Racibórz
  • rocznik 1987: Sebastian Kapinos, Michał Bedryj - Unia Racibórz
  • rocznik 1988: Paweł Woniakowski-występował również w reprezentacji Polski U-16 - klub Unia Racibórz
  • rocznik 1990: Michał Stroka - Unia Racibórz, Marcin Łukoszek - Płomień Kobyla
  • rocznik 1992: Łukasz Zeidler - Unia Racibórz
  • rocznik 1993: Marcin Staszewski - Górnik Pszów
  • rocznik 1994: Patryk Plecner, Mateusz Sitnik - Unia Racibórz
  • rocznik 1995 Daniel Szczepan, Kamil Kucharski - Gosław Jedłownik
  • rocznik 1996 Michał Gałecki- Gosław Jedłownik
  • rocznik 2002  Wiciński Dawid- Unia Racibórz
  • rocznik 2004 Widera Xavier- Unia Racibórz
  • rocznik 2005 Masiak Kacper – Unia Racibórz