Podokręg

TRENINGI W CZASIE PANDEMII - KS UNIA TURZA ŚLĄSKA

20/05/2020 19:33

Od 18 maja br. Rząd RP zezwolił na prowadzenie zajęć treningowych w większych grupach. Zapytamy więc Kluby Naszego Podokręgu czy korzystają z tej możliwości i jak wyglądają takie zajęcia.


KS UNIA TURZA ŚLĄSKA – odpowiedzi na pytania udzielił Zbigniew Adamczyk – skarbnik i kierownik pierwszej drużyny.

 

Ile treningów w tygodniu zaplanowanych zostało dla pierwszej drużyny?

Obecnie trenujemy dwa razy w tygodniu (IV liga), wraz ze zbliżaniem się terminu rozpoczęcia sezonu będziemy odpowiednio zwiększać ilość zajęć.

 

Ilu zawodników (w sumie) uczestniczy w tych treningach?

Na zajęciach pojawiło się na razie 21 zawodników. 

 

Ile grup (drużyn) dziecięco-młodzieżowych jest w klubie?

W klubie mamy trzy drużyny młodzieżowe.

 

Ile treningów w tygodniu organizujecie dla grup dziecięco-młodzieżowych?

Drużyny te od 12 maja trenują 2-3 razy w tygodniu.

 

Ilu zawodników uczestniczy (w sumie) w tych zajęciach?

Nie wszyscy zawodnicy trenujący przed pandemią pojawili się do tej pory na zajęciach, w sumie było ich na razie 20.

 

Jakie boiska macie do dyspozycji?

Dwa boiska trawiaste (główne i boczne), czekamy na otwarcie orlika przy SP Turza, gdzie w razie niepogody możemy trenować.

 

Jak przestrzegacie wymogów sanitarnych? Czy coś ewentualnie sprawia problem i dlaczego?

Mamy przygotowany płyn do dezynfekcji rąk i sprzętu sportowego, ręczniki papierowe. Zawodnicy nie korzystają z szatni, mają jedynie dostęp do WC. Ponieważ na treningach używa się sporo sprzętu, najtrudniej jest dezynfekować właśnie sprzęt sportowy (np. 20 piłek po każdym treningu), w dodatku mocno podnosi to koszty (zużycie płynów i ręczników).

 

Co zmieniło się w Waszym klubie w związku z pandemią? Jak spędzaliście ten czas?

Na pewno najbardziej skorzystała na pandemii murawa naszego boiska, która przez brak meczów i ograniczoną liczbę treningów nie jest zbyt mocno eksploatowana. Klub wykorzystał ten czas na prace porządkowe na obiekcie, a kibicom staraliśmy się umilić czas przypomnieniem wydarzeń z ostatnich 50 lat, prezentując na klubowej stronie internetowej "Kartki z historii".

 

W jaki sposób współpracujecie z samorządem, czy władze samorządowe Wam pomagają?

W dniu 11 maja mieliśmy spotkanie wszystkich klubów z terenu Gminy Gorzyce z władzami Gminy, na którym staraliśmy się wypracować schemat działania w roku 2020 nieco zmieniony poprzez brak meczów piłkarskich i związanych z tym opłat za ekwiwalenty sędziowskie, transport na mecze, wynagrodzenie trenerów itp. oraz proces rozliczania gminnej dotacji. Wójt Gminy Pan Daniel Jakubczyk zaproponował kilka rozwiązań przyjaznych dla klubów, ale czekamy na razie na rozwój sytuacji związanej ze startem nowych rozgrywek.

 

Jaki termin rozpoczęcia rozgrywek byłby dla Was optymalny?

Termin rozpoczęcia nie jest istotny, najważniejsze, aby był konkretnie podany, wtedy łatwiej nam będzie ustalić plan przygotowań. Na razie przygotowujemy się w ten sposób, aby być w najlepszej formie w drugiej połowie lipca, kiedy według ostatnich informacji planowany jest początek rozgrywek w IV lidze.