Podokręg

TRENINGI W CZASIE PANDEMII - LKS NAPRZÓD 46 ZAWADA

15/06/2020 12:34

Zaczynamy kolejny tydzień rozmów z przedstawicielami Klubów w naszym Podokręgu. Dziś kilka słów o tym, jak przygotowuje się do nowego sezonu LKS Naprzód 46 Zawada.


 

Odpowiedzi na pytania udzielił nam Prezes Klubu Pan Mateusz Trzaskalik.

 

Ile treningów w tygodniu zaplanowanych zostało dla pierwszej drużyny?

 

Drużyna seniorów występująca w klasie B trenuje obecnie 2 razy w tygodniu plus ewentualna gra kontrolna.

 

Ilu zawodników (w sumie) uczestniczy w tych treningach?

 

W treningach uczestniczy około 16 zawodników.

 

Ile grup (drużyn) dziecięco-młodzieżowych jest w klubie?

 

Obecnie w klubie są przeprowadzane zajęcia dla 6 grup (drużyn) dziecięco-młodzieżowych.

 

Ile treningów w tygodniu organizujecie dla grup dziecięco-młodzieżowych?

 

Grupy dziecięco - młodzieżowe trenują 2 razy w tygodniu są to skrzaty, żaki i 2 grupy orlików. Dodatkowo dostają zadania domowe smsowo od trenerów. Zaś grupy trampkarzy i juniorów młodszych trenują 3 razy w tygodniu i dodatkowo dostają "zadania" domowe.

 

Ilu zawodników uczestniczy (w sumie) w tych zajęciach?

 

W sumie uczestniczy około 85 zawodników.

 

Jakie boiska macie do dyspozycji?

 

Do dyspozycji mamy dwa boiska trawiaste. Na boisku głównym przeprowadzamy treningi i mecze mistrzowskie. Na boisku bocznym - przeprowadzamy treningi. Dodatkowo posiadamy dużo "zielonego" terenu.

 

Jak przestrzegacie wymogów sanitarnych? Czy coś ewentualnie sprawia problem i dlaczego?

 

Przed każdym rozpoczęciem i po zakończeniu zajęć przeprowadzamy dezynfekcję rąk oraz sprzętu sportowego. Mamy do dyspozycji płyny dezynfekujące i oraz ręczniki papierowe. Pawilon sportowy w trakcie prowadzonych zajęć jest niedostępny. Udostępniony jest jedynie dostęp do WC.

Największym problemem jest brak możliwości skorzystania z szatni oraz dezynfekcja całego sprzętu sportowego.

 

Co zmieniło się w Waszym klubie w związku z pandemią? Jak spędzaliście ten czas?

 

Razem z naszymi zawodnikami, naszą Zawadzką młodzieżą oraz członkami zarządu, dokonaliśmy remontu pomieszczeń, centralnego ogrzewania w naszym pawilonie oraz zadbaliśmy o zieloną trawę na naszych dwóch boiskach. Wszystkie te prace były przeprowadzone z własnych środków. Złożyliśmy sie na zakupy materiałów budowlanych i elektrycznych jako, że nasz klub nie posiada żadnego sponsora, a zawodnicy grają za darmo.

Rozpoczęliśmy współpracę z Klubem Sztuk Walki "Sanda", gdzie udostępniliśmy im obiekt w celu przeprowadzenia zajęć treningowych. W najbliższym czasie na obiekt zawita Marcin "Różal" Różalski., którego nie trzeba przedstawiać.

Grupy dziecięco-młodzieżowe dostawały zadania do wykonania w domu. Ogłosiliśmy konkurs z nagrodami w temacie przeprowadzenia zajęć w domu. Nasze dzieci i młodzież wysyłała zdjęcia i filmy do trenerów.

 

W jaki sposób współpracujecie z samorządem, czy władze samorządowe Wam pomagają?

 

Jako, że jesteśmy "młodym zarządem" uczymy się współpracy z samorządem. Do tej pory współpraca się układa. Od Urzędu Miasta w Wodzisławiu Śląskim otrzymaliśmy dotację na podstawowe potrzeby w celu prowadzenia działalności statutowej. W mieście powstała Rada Sportu. Dotychczas odbyło się tylko spotkanie informacyjne, później nastała epidemia i więcej spotkań się nie odbyło.

 

Jaki termin rozpoczęcia rozgrywek byłby dla Was optymalny?

 

Myślę, że rozgrywki mogły by rozpocząć się po 15 sierpnia, gdyż kluby borykają się z problemami jaki nam przyniósł ostatni okres. W naszym klubie dodatkowym problemem jest to, że większa ilość zawodników pracuje na kopalniach i w związku z przeprowadzanymi badaniami przesiewowymi jest to dla nas duża niewiadoma.

Uważamy, iż grupy dziecięco-młodzieżowe powinny rozpocząć swoje rozgrywki we wrześniu i powinny dokończyć rundę wiosenną sezonu 2019/2020.