Dzieci i Młodzież

LKS Tworków na Turnieju Małych Mistrzów w Wiśle

7/05/2019 07:49

W dniu 03.05 drużyna żaków LKS Tworków wybrała się na dwudniowy Turniej Małych Mistrzów Sportkontakt CUP do Wisły


Od samego początku obawialiśmy się o zapowiadaną pogodę na weekend. W turnieju wzięło udział 15 drużyn: Broń Radom, Szkółka Piłkarska Bochnia, AP Będków, Trik Sołtysowice, LUKAM Skoczów, AM Cracovia, Znicz Kłobuck, AP Gool Stanisławów, Akademia Sportkontakt, Football Project Kęty, UKS Cieszyn, Gwiazda Ruda Śląska, PKS LIFE Siennica, Orzeł Kozy i nasz LKS Tworków.

Drużyny zostały podzielone na trzy koszyki po 5 drużyn, każda drużyna w grupie zagrała 4 mecze po 25 min systemem 6+1 (później podział na grupę złotą , srebrną, brązową)

Wyniki z grupowe z soboty:

Wyniki z grupy:

LKS Tworków - AM Cracovia 3:0

LKS Tworków - Football Project Kęty 3:2
LKS Tworków - Akademia Sportkontakt Wisła 2:0

LKS Tworków - AP GOOL Stanisławów 6:1

Wygraliśmy wszystkie mecze grupowe i z kompletem punktów meldujemy się w złotej grupie.

Tego samego dnia jeszcze po turnieju jechaliśmy zwiedzić skocznię Wisła- Malinka im Adama Małysza, rezydencję prezydenta oraz wodospad jezioro Czerniańskie i zaporę.

Po sobotniej batalii w złotej grupie znalazły się zespoły:

Gwiazda Ruda Śląska, LKS Tworków, LUKAM Skoczów, UKS Cieszyn, AP Sportkontakt

 

W sobotę piękna słoneczna pogoda i nic nie zapowiadało co wydarzy się w niedzielę…. budzimy się i na dworze pada śnieg z deszczem. Warunki do gry były ekstremalne chodź pierwszy jeszcze mecz rozgrywany z LUKAM Skoczów wygrywamy 2:3 ale potem co się stało z boiskami to tylko pokazują zdjęcia…. Jedno wielkie błoto w którym kompletnie sobie nie radziliśmy rozgrywając świetny mecz z Gwiazdą Ruda Śląska przegrywamy 2:0 (najlepszy mecz w naszym wykonaniu, brakowało szczęścia poprzeczka słupki) natomiast kolejne już przegrywamy z Sportkontakt 6:2 (gdzie w sobotę wygraliśmy z nimi 2:0) i z UKS-em 4:1.

Turniej kończymy na wysokim 4 miejscu i jesteśmy bardzo zadowoleni, zmarznięci… mokrzy… brudni i zmęczeni.

Najlepszym naszym zawodnikiem drużyny został Filip Pajkert natomiast najlepszym bramkarzem turnieju został wybrany Bartek Stępień.


Żaki rocznik 2010 LKS Tworków:

Bartosz Stępień - Filip Pajkert, Kuba Kuhl, Kamil Pawlik, Filip Olszyna, Ksawier Ostas, Marek Puszer, Błażej Drobny, Alex Hain, Armin Krzeschiwo, Mateusz Piskorz

Trener: Piotr Mucha